Motiv

Akce a eventy


Závody pro veřejnost 17.8.2024

Kde: Lezecká stěna HUDY Boulder Karlín (Křižíkova 684/91a),
Kdy: v sobotu 17.8.2024,

Registrace: na hlavní závod online nebo na recepci HUDY Boulder od 1.6.2024 do 15.8.2024 + na místě před závodem v případě nenaplněné kapacity. Kapacita hlavního závodu je 200 účastníků. Přihláška na recepci nebo ke stažení na našem webu, posílejte vyplněnou a nascanovanou na info@hudyboulder.cz. Na vytrvalostní závod se bude dát registrovat jen na místě v den závodů.

Startovné:

Hlavní závod: 1.6.- 30.6. – 200,- Kč / 1.7.- 31.7. – 250,- Kč / 1.8.- 15.8. – 300,- Kč / Na místě – 350,- Kč
Vytrvalostní závod: jen cena vstupného na stěnu. Pokud máte dostatečný kredit, tak nemusíte platit nic navíc. Vstup o víkendu je 250,- Kč.

Způsob platby:

Hlavní závod:

 • Online: nahráním kreditu na váš účet v požadované výši a odesláním vyplněné přihlášky na e-mail info@hudyboulder.cz, po přijetí přihlášky Vám bude kredit stržený z účtu a startovné zaplacené.
 • Osobně na recepci: vyplněním přihlášky a zaplacením přímo na místě.

Vytrvalostní závod: na místě,stržením vstupného z kreditu.

Program:

9:00- otvíračka stěny

Hlavní Hala

 • 9:00-11:00 – kvalifikace na hlavní večerní závod (hala přístupná jen soutěžícím)
 • 9:00-11:00 – přihlášení do soutěže na vytrvalost (zapsání se do seznamu, podepsání, že chce soutěžit) – podmínka je zaplacení vstupu na stěnu, podepsání se do soutěžního seznamu     
 • 11:00 – 16:00 – soutěž na vytrvalost
 • 11:00 – 12:00 – čas na protesty a zpracování výsledků kvalifikace
 • 12:00– vyhlášení výsledků kvalifikace a postupujících do finále
 • 16:45 – vyhlášení vítězů z vytrvalostního závodu a předání cen
 • 17:30- 20:30 – Finále na obtížnost (6 nejlepších – ženy)
 • 17:30- 20:30 – Finále na obtížnost (6 nejlepších – muži)
 • 20:45 až 21:00– Vyhlášení výsledků hlavní soutěže a rozdání cen

Zázemí + dětské patro:

 • 10:00 – 20:00- soutěž síly stisku (vyhlášení na baru ve 20:15, kategorie Muži a Ženy)
 • 09:00 – 12:00- vstup na dětskou stěnu pro děti zdarma
 • 09:00 – 12:00- 4 soutěžní bouldery pro děti, kde si můžou zkusit vybojovat malou odměnu
 • 12:00- 13:00– ochutnávka Adventure Menu (zdarma pro kohokoliv hladového)
 • 20:15 – vyhlášení výsledků soutěže na sílu stisku
Pravidla a průběh soutěží

Kvalifikace:

Každý, kdo se bude chtít zúčastnit soutěže musí vyplnit přihlášku a zaplatit startovné.

V tomto případě půjde hlavně o to nasbírat co nejvíce bodů během 2 hodin a kvalifikovat se do večerního finále. Každá barva boulderu bude za jiný počet bodů a to:

Modrý boulder                 = 1 bod
Červený boulder              = 2 body
Oranžový boulder            = 4 body
Černý boulder                   = 8 bodů
Zelený boulder                  = 16 bodů
Žlutý boulder                     = 30 bodů

Každý si může zvolit svoji taktiku. Startovat se musí z označených chytů. 1 kroužek = jedna ruka a za vylezený se boulder považuje v případě, že se lezec kontrolovaně drží posledního (nejvyššího chytu) v dané cestě. Vylezené bouldery si bude zapisovat každý lezec sám. Na vylezení boulderu není stanoven počet pokusů a také se nerozlišuje jakým způsobem byl boulder vylezen (jestli na flash nebo na 10 pokus – počet bodů je stejný). Pokud někdo před oficiálním ukončením kvalifikace v 11:00 zjistí, že už víc nevyleze, může svůj zápis odevzdat u stolečku organizátora a zapíše se výsledek. V případě rovnosti bodů bude hrát roli čas odevzdání. Po ukončení v 11:00 se zpracují a vyhodnotí a v co nejkratším čase zveřejní předběžné výsledky. Následně bude dán čas na kontrolu výsledků a případné protesty. Po přezkoumání a případném přepracování budou nejpozději ve 12:00 vyhlášení postupující do večerního finále. Do finále se dostane 6 nejlepších můžu a 6 žen. Spolu tedy 12 účastníků.  Spoléhat se budeme především na vaši čestnost, nicméně celá stěna je pod kamerovým dohledem a v případě protestů se dá lehce podvod odhalit, proto Vás prosíme, soutěžte v duchu fair play.

Finále hlavní soutěže:

Finále hlavní soutěže začne v 17:30 a bude probíhat v předem připraveném sektoru, na kterém budou postavené finálové bouldery. 4 pro muže a 4 pro ženy. Tyto bouldery nebudou přístupné pro nikoho mimo stavěče do začátku finále. V 17:30 začne finále a všichni účastníci finále budou seřazení dle bodů z kvalifikace a postupně budou chodit z izolace na svoje finálové bouldery. Od posledních postupujících až po první. Takže poslední postupující muž a žena začnou na boulderu č. 1 a budou mít 4 minuty ho vylézt. Poté přijde dvojice z pátého místa na svoje 4 minuty. Poté co odlezou nejlepší postupující bouldery č. 1 začne opět poslední dvojice na boulderech č.2. Takto se vystřídají všichni finalisti na všech 4 boulderech. Hodnocení je následovné: primárně rozhoduje počet vylezených boulderů, dále vylezených zón a v případě rovnosti ještě rozhoduje počet pokusů.

Soutěž na vytrvalost

Každý, kdo se bude chtít zúčastnit soutěže, se v čase mezi 09:00 až 11:00 zapíše do seznamu na recepci, podepíše, že souhlasí s podmínkami a pravidly a že soutěží na vlastní zodpovědnost a bezpečnost. U stolečku dostane formulář na vylezené bouldery a v 11:00 bude vpuštěn do haly a může začít lézt.

V tomto případě půjde čistě o vytrvalostní závod. To znamená, že jeden vylezený boulder se rovná 1 bodu, přičemž je jedno o jakou barvu jde. Každý si může zvolit svoji taktiku. Startovat se musí z označených chytů. 1 kroužek = jedna ruka a za vylezený se boulder považuje v případě, že se lezec kontrolovaně drží posledního (nejvyššího chytu) v dané cestě. Vylezené bouldery si bude zapisovat každý lezec sám. V případě, že někdo vyleze všechny dostupné bouldery, tak v tomto bodě může začít sbírat body za druhé přelezy. Na vylezení boulderu není stanoven počet pokusů a také se nerozlišuje jakým způsobem byl boulder vylezen (jestli na flash nebo na 10 pokus). Pokud někdo před oficiálním ukončením soutěže v 16:00 zjistí, že už víc nevyleze, může svůj zápis odevzdat u stolečku organizátora a zapíše se mu čas. V případě rovnosti bodů bude hrát roli nejkratší čas. Po ukončení v 16:00 se zpracují a vyhodnotí a v co nejkratším čase zveřejní předběžné výsledky. Následně bude dán čas na kontrolu výsledků a případné protesty. Po přezkoumání a případném přepracování budou v 16:45 vyhlášení oficiální vítězové a rozdány ceny za první 3 místa. Spoléhat se budeme především na vaši čestnost, nicméně celá stěna je pod kamerovým dohledem a v případě protestů se dá lehce podvod odhalit, proto Vás prosíme, soutěžte v duchu fair play.

Soutěž síly stisku

V zázemí naší stěny bude celý den a to mezi 12:00 – 20:00 probíhat doplňková soutěž v síle stisku. U připraveného stolečku bude seznam, do kterého se můžete zdarma zapsat a vyzkoušet si, jak velkou váhu se Vám povede zvednout stiskem jedné ruky. Největší váhu, která se Vám povede zvednout ze země se zapíše a večer vyhodnotíme nejsilnějšího muže a ženu, kteří dostanou za svůj výkon cenu.

Kategorie a ceny

Hlavní soutěž na obtížnost:
budeme soutěžit v kategoriích M (muži) a Ž (ženy) bez rozdílu věku. Pro vítěze v každé kategorii, tedy nejlepšího muže i ženu budeme mít jako hlavní cenu poukaz na nákup lezeček v HUDY sportu a dále pro první tři v každé kategorii budeme mít připravené finanční odměny ve formě kreditů na naši stěnu (1. místo 3000,- Kč, 2. místo 2000,- Kč, 3. místo 1000,- kč) a k tomu menší věcné ceny od našich sponzorů.

Vytrvalostní závod:
budeme soutěžit také v kategoriích M (muži) a Ž (ženy) bez rozdílu věku a pro první tři v každé kategorii mít připravené finanční odměny ve formě kreditů na naši stěnu (1. místo 1500,- Kč, 2. místo 1000,- Kč, 3. místo 500,- kč) a k tomu menší věcné ceny od našich sponzorů.

Za soutěž v stisku:
budou rozdány věcné ceny pro nejsilnějšího muže a ženu bez rozdílu věku.

Flash or Trash

Připravili jsme pro Vás pravidelnou soutěž pro všechny soutěživé lezce či lezkyně. Při každé přestavbě hlavní haly označíme nové boulder problémy, celkem tedy 40 boulderů. Cílem bude vylézt co nejvíce boulderů na flash (tedy první pokus). Soutěž bude probíhat vždy v rámci jednoho měsíce a začne první přestavbou v měsíci. Nové bouldery se u nás staví v pátek a soutěž začne vždy v 18:00 po dostavění a odzkoušení nových problémů. Soutěžit budeme vždy celý týden od prvního stavění v měsíci do posledního dne daného měsíce! Jednotlivá kola tedy začnou v pátek po stavění, tedy 18:00 a končí začátkem dalšího kola, tedy příští pátek. Poté již není možné sbírat body z předchozího kola. Poslední kolo vždy skončí posledním dnem daného měsíce. Soutěžit budeme ve dvou kategoriích, a to muži a ženy (bez rozdílů věku). Získané body v soutěži se budou sčítat za všechna kola v rámci jednoho měsíce.

Mechanika a pravidla soutěže:

Pokud se rozhodnete zapojit do soutěže, stačí si na recepci vyžádat soutěžní list pro daný měsíc. Čitelně vyplnit jméno, příjmení a Váš kontakt (email a telefon). Obsluha na soutěžní list zapíše aktuální datum a čas k danému kolu. Pak se přesunete do haly a pokusíte se za jednu „session“ (jedno lezení) vylézt na první pokus co nejvíce nových boulderů. Počítají se jen první pokusy a 1 boulder se rovná 1 bod bez rozdílu obtížnosti. Maximálně tedy můžete získat 40 bodů. Start boulderu je označený růžovým kolečkem, jedno kolečko = jedna ruka. Oběma rukama musíte kontrolovaně podržet start až pak můžete začít lézt. Boulder je považován za vylezený, když držíte aspoň 2-3 sekundy oběma rukama top (nejvýše umístěný chyt v daném boulderu). Body si zapisujete sami. Když máte hotovo, odnesete soutěžní list na recepci, kde obsluha zapíše konečný čas, potvrdí výsledek svým podpisem a opíše si výsledek daného kola pro průběžnou evidenci. Soutěžní list Vám poté vrátí a necháte si ho u sebe do dalšího kola. Finálně ho odevzdáte až když víte, že se v daném měsíci už nezúčastníte. Pro kontrolu je potřeba z každého kola sdílet nebo minimálně mít k dispozici na videu výlez aspoň jednoho boulderu z vašeho nejtěžšího barevného okruhu. Vítězem se stane ten, kdo za daný měsíc získá nejvíce bodů. V případě rovnosti bodů, vyhrává lepší čas.

Startovné a kategorie:

Pro zapojení se do soutěže stačí mít nebo si vytvořit účet v našem systému, zaplatit aspoň jeden vstup a souhlasit s podmínkami soutěže. Body se budou sčítat vždy v daném měsíci za jednotlivá kola, tedy čím více kol se zúčastníte tím větší šanci máte. Soutěžit tedy budeme ve dvou kategoriích, a to muži a ženy (bez rozdílů věku).

Kdy a kde?

Hlavní hala HUDY Boulder Karlín každý měsíc od prvního pátku 18:00 do posledního dne daného měsíce.

Ceny:

1. muž i žena získají na příští měsíc vstup úplně zdarma a slevu 25 % na všechnu konzumaci u nás na baru. Jedná se tedy o velice zajímavou cenu v hodnotě až několik tisíc Kč (za předpokladu pravidelných návštěv).
 2. a 3. místo v každé kategorii získá na příští měsíc slevu 25 % na všechnu konzumaci u nás na baru.

Ze všech zúčastněných (mimo první místa) poté vylosujeme jednoho šťastného výherce, který také získá vstup na příští měsíc úplně zdarma. Podmínkou bude účast v minimálně dvou kolech v daném měsíci. Neváhejte si tedy zasoutěžit i když víte, že na nejlepší stačit nebudete. Výsledky a průběžné pořadí budeme postupně zveřejňovat na sociálních sítích.

Kontrola a fair play:

Body si zapisujete sami. Pokud by nastala pochybnost o pravdivosti uvedených pokusů, můžeme zkontrolovat kamerový záznam, nebo vítěze požádat o ukázku videa aspoň jednoho z nejtěžších boulderů. Spoléhat ale budeme na vaši čestnost a fair play. Pokud by kdokoliv ze zúčastněných měl pocit, že někdo podvádí, podnět prověříme. Kontrolovat se tedy můžete i navzájem.