Motiv

Parametry stěny


Hlavní dóm

Největší část lezecké stěny je na ploše 19 m x 13 m s délkou lezeckých cest od 15 do 21 metrů. Nachází se zde jak kolmé či lehce položené lezení, tak i převislé lezení s největším převisem 7 m. Je zde 45 lezeckých linií. Pro nejdelší profily je zapotřebí 40 m lano. Po celé ploše je podlahové topení.

Horní stěna

Stěna nad barem a šatnami, která je určena nejen pro začínající lezce. Délka cest je od 11 m do 13 m a celkovou délkou stěny 30 m. Nachází se zde kolmé lezení a lehce převislé. Je zde i spára a komín pro pestrost lezení a nácvik na opravdové skály. Další ”vychytávkou” v této části je lezení na navijácích (samojištění), ke kterému nepotřebujete jističe. Nachází se zde 25 lezeckých linií plus 5 navijáků na samojištění.

Dětská stěna

Nad bouldrovkou se nachází stěna pro naše nejmenší. Výška v kolmici je 6,5 m a délka 20 m. Nachází se zde 18 lezeckých linií a všechny jsou osazeny TopRope. Stěnky jsou zde kolmé, lehce položené, či částečně převislé. Pro spestření i sokolík. Hned vedle stěny je i malý domeček pro děti.

Dětská bouldrovka a Spray-Wall

Nachází se přímo naproti horní stěně a pod dětsku stěnou. Není tedy nikde ”zašitá”, ale je nedílnou částí lezecké stěny. Její délka je 15 m a je rozdělena na 3 pomyslné segmenty. Prvním je klasická plocha (Spray-Wall) o sklonu 30 stupňů. Druhým je pomyslný „kámen“ s kolmými a položenými stěnami. Třetím segmentem je „jeskyně“, kde jsou jak kolmé stěny, tak i převis o skladu 40 stupňů. Nechybí zde struktury či obří chyty.

Bouldrovací hala

Součástí areálu je nová moderní bouldrovací hala o celkové rozloze lezecké plochy 550m2, kde je postaveno cca. 130 bouldrů. Obtížnost je pro snadnou orientaci určena barvou. Modrá a červená – začátečníci. Oranžová a černá – středně pokročilý. Zelená a žlutá – výkonnostní lezci. Celá hala je pokryta dopadištěm o tloušťce 30 cm a dalšími doplňkovými žíněnkami. Součástí stěny je i velký kampus od firmy Shybuj. Moderní bouldrovací chyty a profesionální tým stavěčů je samozřejmostí.

Celková lezecká plocha celého areálu je cca 2 300m2

Šatny

Šatny jsou zvlášť pro muže a pro ženy. Nachází se v nich uzamykatelné skříňky, sprchy a toalety. Před vstupem do šaten se přezouvá. Celé šatny a následně i lezecký areál je již tedy v přezůvkách.