Motiv

Parametry stěny


Hlavní lezecká stěna

Hlavní lezecká hala se rozkládá na ploše 60 m x 12,5 m a nabízí lezecké linie v délce 11,5 až 22 m. Poskytuje lezení jak v ukloněných strukturovaných profilech, tak lezení v profilech kolmých a převislých. Převislost hlavního sportovního profilu „Grotta“ dosahuje úctyhodných 8 m, u sportovního profilu Národního treninkového centra pak 8,5 m a cesty v obtížnosti až 9a stavěné certifikovanými českými i zahraničními stavěči ČHS / IFSC. Celkem se ve všech sektorech lezecké stěny rozkládá 3000 m čtverečních lezecké plochy se 135 liniemi jištění. V závěru části Národního sportovního centra jsou dvě certifikované dráhy na rychlolezení včetně samonavijáků a časomíry. Celkem 44 jistících linií (cca 100 cest je vykryto jistícími samonavijáky).

Boulderingová stěna

Boulderingová stěna o ploše 400 m čtverečních a výšce 4,5 m nabízí 90-110 stavěných barevně odlišených bouldrů v obtížnostech V0-V10.

Vstupní rajbas

Dalších 9 lezeckých linií v ukloněném profilu a celkem 7 lezeckých linií určených pro nejmenší návštěvníky naleznete před vstupem do hlavní haly. Celý sektor je navíc pokryt i dvěma samonavijáky na pojezdech.

Výukový sektor

Výukový sektor nazvaný „Galerie“ obsahuje 10 linií v kolmém mírně strukturovaném profilu určených zejména pro výuku, cesty jsou vykryty samonavijáky. Součástí této části stěny je i několik jistících stanovišť pro základy výuky dovedností nezbytných pro pohyb ve skalním přírodním terénu. Výukový sektor také obsahuje jednoduchý polygon na výuku provádění výškových prací pomocí lanové techniky.