Motiv

Dětské kroužky II. pololetí 2023/2024


Informace přihlašování do lezeckých kroužků Přihlašování do kroužků II. pololetí 2023/2024

Dětské kroužky jsou určeny jak pro děti, které chtějí lezení vyzkoušet, seznámit se s lezeckým pohybem, tak jsou určeny dětem, které již lezení znají, věnují se mu a chtějí se v něm dále rozvíjet. Ve spolupráci s Horolezeckým oddílem Lokomotiva Brno pak realizujeme činnost tréninkových skupin, které jsou zaměřeny na rozvoj závodních forem sportovního lezení a soutěžní lezení mládeže s podporou Statutárního města Brna a NSA.

Dětské kroužky členíme jak věkově, tak zejména podle dovednosti a zaměření.

Hlavním cílem kroužků pro začátečníky a pokročilé není vychovávat vrcholové sportovce, ale to aby se vaše děti aktivní formou bavili a lezení se pro ně stalo nejprve hrou a možná časem i něčím víc. U tréninkových skupin nám pak jde nikoli o co nejrychlejší dosažení výsledků v mládežnických kategoriích, ale především zdravý a vyrovnaný rozvoj souboru pohybových dovedností pro sportovní lezení a vybudování co nejlepších předpokladů pro výsledky v juniorských a později seniorských kategorií

Disponujeme v případě potřeby odděleným výukovým sektorem od hlavního lezeckého prostoru. Instruktoři tak mají pro děti klidný a samostatný prostor. Pro rozvoj sportovního lezení pak naše stěna disponuje od února 2021 ve spolupráci s Českým horolezeckým svazem prostorem národního sportovního centra jak pro lezení na obtížnost, tak pro lezení na rychlost.

Pro kurzy využíváme také boulderingovou stěnu, která je uzpůsobena pro lezecké hry a také ze všech stěn v Brně disponujeme nově již třinácti samojističi, které maximálně zefektivňují lezecký čas dětí při maximální bezpečnosti.

Kurzy pro začátečníky jsou zaměřeny zejména na základní lezecký pohyb a bezpečnostní návyky.

Kurzy pro pokročilé zahrnují krom dalšího rozvoje lezecké dovednosti i rozvoj technických dovedností jako slaňování, základy lanové techniky i základy treninku.

Pro kurzy začátečníků a pokročilých se v případě dotazů obracejte na Honzu Hanáka mladezlokomotiva@gmail.com 

Kurzy treninkové jsou zaměřeny zejména na rozvoj lezecké dovednosti s důrazem na správné vedení tréninku, rozvoje silových a pohyblivostních schopností, ale také odpovídajícího kompenzačního cvičení. Děti zařazené do treninkové skupiny fungují v režimu individuálních treninkových plánů u starších 2012, trenikových rámců u mladších 2012. Účast dětí v trenikové skupině je podpořena z rozpočtu HO Lokomotiva Brno. 

Pro konzultaci zařazení do kondičních a treninkových skupin se prosím obracejte na Radka Lienertha zoban@seznam.cz

Kurzy jsou vedeny instruktory s pedagogickou praxí a vzděláním v problematice lezení na umělých stěnách. Mimo jejich osobní kvalifikace zahrnující studium na FSpS MU Brno, kurzy MŠMT a trenérské kurzy ČHS probíhá jejich průběžné doškolování a vzájemné konzultace.

Od podzimu 2020 jsou všechny děti v našich lezeckých kroužcích členy Českého horolezeckého svazu a Horolezeckého oddílu Lokomotiva Brno.

–       Děti jsou v rámci své činnosti úrazově pojištěny (https://www.horosvaz.cz/pojisteni-pro-cleny/urazove-pojisteni/)

–       Děti provozují svou činnost v rámci organizovaného sportu, lze uplatnit jako bonus u přihlášek na střední školy

–       U začátečníků, pokročilých a kondičního lezení mají děti v kurzovném 1ks oddílového trika, u tréninkových skupin bude zvolen materiál podle domluvy (zřejmě lehká mikina + triko pro kluky/tílko pro dívky)

–       Děti všech našich kroužků neplatí startovné  na závodech organizovaných HO Lokomotiva Brno v sezoně 2022/2023 

–       U tréninkových skupin mají děti z rozpočtu oddílu hrazeno startovné na závodech ČHS (1. liga, 2. liga i 3. liga), z rozpočtu oddílu je pak hrazen trenér, který se závodů účastní. Dále je z rozpočtu oddílu hrazen kondiční trenér a fyzioterapeutický dohled (páteční treninky – povinná účast min. 1 x za 14 dní), doplňující treninky Parkouru nebo boulderingu na cizích stěnách. 1 x ročně hrazen příspěvek ve vši 600,- kč na sportovní zdravotní prohlídku. Za děti je uhrazena z rozpočtu oddílu  závodní licence ČHS.