3.kolo HUDY lezeckých závodů v kombinaci

V sobotu 13.10.2018 proběhlo na Ústecké HUDY lezecké stěně třetí kolo dětských lezeckých závodů HUDY. Závody proběhly stejně jako v Brně a Praze v olympijském formátu. Stejně jako v předchozích kolech si závodníci zalezli 2 cesty na obtížnost, 4 bouldery a 1 cestu na rychlost, která se lezla dvakrát. Za zapůjčení digitální časomíry děkujeme Rudovi Štípkovi. Celkem se na finálové kolo do Ústí vydalo 68 malých lezců, což byla vzhledem k pěknému počasí pěkná účast.

V kategorii U10 závodilo 6 holek, kde třetí místo obsadila domácí Viki Růžičková, na druhém místě se umístila Hana Žďárecká z Boulder Bandy a vítězkou kategorie se stala Klára Preislerová z Green Trees Monkeys

Mezi kluky o vítězství bojovalo 10 borců. Třetí místo obsadil Konstantin Pergler, na druhém se umístil Vítězslav Řehák z STS Chvojkovice Brod a vítězem se stal Dan Školař ze Sokol Brno I. Rocky Monkeys.

V kategorii U12 závodilo 22 holek. Tato kategorie byla nejpočetnější i mezi kluky, a tak stavěči Vilda s Viktorem jejich cesty pořádně útahli. Nakonec se jim ale podařilo všechny v kategorii parádně rozřadit. Třetí místo obsadila Laura Chomynová, na druhém se umístila Denisa Beníšková ze Sambar Kladno a vítězkou kategorie se stala polská závodnice Malgorzata Kurek z Go Climbo.

Kluků v kategorii U12 závodilo celkem 12. Třetí místo obsadil domácí Honza Štípek, na druhém se umístil Jaroslav Šikula z HO SK Prostějov a vítězem kategorie se stal Lukáš Mokroluský z BigWallu.

V nejstarších holkách startovalo 10 závodnic. Třetí místo patřilo domácí Anetě Ševčíkové, druhé místo  Barče Bernardové z HK Jihlava a vítězkou se stala Hana Šikulová HO SK Prostějov.

Nejstarších kluků bylo celkem 8. Třetí místo vybojoval Boris Řehák z STS Chvojkovice Brod, druhé místo patřilo Štěpánu Bulenovi a vítězem kategorie se stal František Danda, oba kluci z Green Trees Monkeys.

Ceny vítězům ústeckého 3. kola předal ředitel závodu Ríša Litochleb.

V Ústí se také vyhlašovali vítězové celého seriálu HUDY dětských závodů v olympijské kombinaci.

V kategorii U10 závodilo celkem 31 holek ze všech tří závodů. Třetí místo získala Alena Musilová, stříbrnou pozici obsadila Hana Žďárecká a vítězkou se stala Klára Preislerová.

U kluků o vítězství bojovalo 35 závodníků. Třetí místo nakonec vybojoval Konstantin Pergler, druhé místo patřilo Víťovi Řehákovi a vítězem se stal Dan Školař.

V kategorii U12 závodilo celkem 56 lezkyň. Na děleném 2.-3. místě se umístili závodnice Laura Chomynová a Denisa Beníšková. Vítězkou seriálu v U12 se stala Malgorzata Kurek.

Kluků v kategorii U12 bojovalo o vítězství celkem 22. Třetí místo si odvezl domácí Honza Štípek, druhé místo obsadil Jaroslav Šikula a vítězem kategorie se stal Lukáš Mokroluský.

V kategorii U14 o vítězství bojovalo 32 závodnic. Třetí místo vybojovala Aneta Ševčíková, druhé místo patřilo Barče Bernardové a vítězkou kategorie se stala Hana Šikulová.

Kluků bylo v kategorii U14 celkem 24. Bronzovou pozici vybojoval Boris Řehák, stříbrnou Štěpán Bulena a vítězem kategorie se stal František Danda.

Ceny absolutním vítězům celého seriálu předal Jindřich Hudeček, lezecká legenda.

Celkem se celého seriálů zúčastnilo 119 holek a 81 kluků.

Děkujeme, že jste na naše závody přijeli a těšíme se na další ročník.

Fotky od Rudy Štípka ke stažení zde: https://bit.ly/2OrRlIZ

 

 


Registrace