Jisti správně, jisti bezpečně

Od pondělka 8.12.2014 se můžete v rámci svého vstupu na HUDY stěnu bezplatně zúčastnit krátkých seminářů věnovaných problematice jištění. V průběhu tři pondělků si projdeme klady i záludnosti jištění pomocí kyblíku, polovičního lodního uzle a vyzkoušíte si zachytit cvičný pád našeho zátěžového vaku.

Termíny seminářů do vánoc 2014:

22.12.2014 pondělí 16:30 - 17:30 problematika zachycení pádu při lezení na umělé stěně, nácvik zachycení pádu se zátěžovým vakem

Semináře jsou vedeny členem HUDY Mountain Guides, Radkem Lienerthem, horským vůdcem UIAGM a lektorem výuky instruktorů kurzů horolezecké školy ClimbOn.

Registrace:

Z důvodu omezené kapacity 12 osob na jeden seminář vás žádáme o provedení registrace na stena.brno@hudy.cz . Jako předmět mailu uveďte "Bezpečné jištění" a termín na který se hlásíte. Účast vám potvrdíme, pokud by se na vás nedostalo, budeme v těchto seminářích pokračovat i po novém roce, kdy se obsahová stránka rozšíří i o oblíbené poloautomatické jistící pomůcky jako je GriGri nebo budete moci zdarma testovat Mammut Smart

 

 

 

Seznam přihlášených, aktualizace k 18.12.2014

  

22.12.2014 nácvik chytání pádu - kapacita semináře je naplněna

 

Milan VlahovičMilan VlahovičBarbora Švédová
Barbora ŠvédováPřemysl GrycPavla Krutílková
Thiebout FischerMagda V.Hana Houšková
Tomáš KrálJindřich RampasOndřej Martiňák

 

 

 

Již proběhlo

Jištění HMS

V pondělí 15.12.2014 proběhnul druhý seminář "jisti správně, jisti bezpečně".

V průběhu hodinky jsme probrali základní problémy při zakládání polovičního lodního uzle, jeho výhody i nevýhody. Stále nevíte jak spouštět přes HMS aby se lano nekrutilo? Sledujte web, příští seminář na toto téma v lednu.

 

Jištění kyblíkem

V pondělí 8.12.2014 proběhnul první seminář "jisti správně, jisti bezpečně".

V průběhu hodinky jsme probrali základní problémy při navazování, zakládání jistící pomucky ATC, známé jako kyblík a pověnovali se problematice jištění TR i lezení na prvním.

Zařadili jsme také možnost využití zátěžových vaků ROCK EMPIRE, pro výrazněji lehčího jističe. Tyto vaky jsou k dispozici na stěně stále.

Registrace